عمومی

قطعات پرمصرف پژو 2008 کدام اند؟

قطعات پرمصرف پژو ۲۰۰۸ جزء قطعاتی هستند که به نسبت سایر قطعات در مدت زمان کمتری نیاز به تعمیر و یا تعویض پیدا خواهند کرد. تعویض به موقع این قطعات نیز تأثیر بسیار زیادی در سلامت کلی خودرو خواهد گذاشت. بدین ترتیب همواره توصیه شده است در زمان‌های مقرر قطعات مصرفی پژو ۲۰۰۸ تعویض گردند.

احتمالا به عنوان مالک یک پژو ۲۰۰۸ می‌دانید که برخی از قطعات مصرفی خودرو باید در زمان‌های مقرر تعمیر و تعویض گردند. با این حال به دلیل حساسیت بسیار بالای خودرو به کیفیت تجهیزات و لوازم‌یدکی، توصیه می‌شود تا قطعات پرمصرف پژو ۲۰۰۸ خود را شناسایی کرده و برای تعویض به موقع آن‌ها برنامه زمانی تعیین نمایید.

به طور کلی برخی قطعات پرمصرف پژو ۲۰۰۸ باید دقیقاً پس از کارکرد خاصی از خودرو، با نمونه جدیدتر تعویض شوند. از جمله این موارد می‌توان به تسمه‌های خودرو اشاره نمود. با این حال برخی دیگر از قطعات مصرفی پژو ۲۰۰۸ به گونه‌ای هستند که تا مدت زمان کارکرد مفیدشان، می‌توان از آن‌ها استفاده نمود. از جمله این اجرا می‌توان به چراغ‌های خودرو اشاره نمود.

اگر قصد دارید با قطعات پرمصرف پژو ۲۰۰۸ آشنا شوید، مقاله جامعی که در این مورد تهیه کرده‌ایم را در ادامه مورد مطالعه قرار دهید.

انواع قطعات پرمصرف پژو ۲۰۰۸ کدام‌اند؟

قطعات پرمصرف پژو ۲۰۰۸ را می‌توان به دو دسته تقسیم‌بندی نمود. دسته اول جزء قطعاتی هستند که به طور قطع باید در بازه‌های کارکردی معینی با نمونه جدید تعویض شود. دسته دوم مربوط به قطعاتی هستند که جزء پرمصرف پژو ۲۰۰۸ به حساب می‌آیند اما بازه دقیق و معینی برای زمان تعویض آن‌ها وجود ندارد. بدین ترتیب در ادامه با قطعات مصرفی گروه اول و دوم به ترتیب آشنا خواهیم شد.

دسته اول قطعات پرمصرف پژو ۲۰۰۸

در این بخش به معرفی آن دسته از قطعات پرمصرف پژو ۲۰۰۸ می‌پردازیم که باید در فاصله زمانی و یا عملکردی معینی با نمونه جدیدتر تعویض شوند. از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود.

شمع و وایر پژو ۲۰۰۸

یکی از قسمت‌هایی که نقش بسزایی در کارایی موتور خودرو دارد، شمع و وایرهای خودرو است. این دو قطعه وظیفه احتراق سوخت در موتور خودرو را دارند. اگر این دو قسمت کار خود را به درستی انجام بدهند، احتراق در موتور خودرو به درستی انجام شده و مصرف سوخت نیز کاهش خواهد یافت.

روشن شدن دیر هنگام خودرو یکی از علائم است که می‌تواند علت آن خرابی شمع و وایر خودرو باشد. در برخی موارد که شمع‌ها دچار کاهش عملکرد شده‌اند، می‌توان با تمیز کردن آن‌ها مجدداً از آن‌ها استفاده نمود. با این حال به طور کلی توصیه می‌شود که مدت زمان تعویض استاندارد شمع و وایر خودرو حدود40 هزار کیلومتر باشد.

شمع و وایر پژو 2008

 

شمع و وایر پژو 2008

روغن موتور پژو ۲۰۰۸

روغن موتور 2008 یکی از لوازم و قطعات پرمصرف پژو ۲۰۰۸ است که بایستی در زمان‌های معینی که معمولاً 5هزار کیلومتر است، با نمونه جدیدتر تعویض گردد. با انجام این کار، قدم مثبتی در حفظ سلامت موتور خودرو خواهیم برداشت.

روغن ترمز پژو ۲۰۰۸

یکی دیگر از قطعات مصرفی پژو ۲۰۰۸، روغن ترمز آن است. این روغن که وظیفه آن در ترمز گیری خودرو است، در صورت کم بودن میزان آن، عملکرد خودرو در هنگام ترمز گیری ضعیف می‌شود. توصیه می‌شود تا هر پنجاه هزار کیلومتر و یا هر دو سال یکبار این روغن را تعویض نمایید.

فیلتر هوا

فیلتر هوا یکی از قطعات پرمصرف پژو ۲۰۰۸ است که وظیفه آن جلوگیری از ورود گردوغبار و آلودگی‌های موجود در هوا به سیستم پیشران خودرو است. معمولاً این فیلتر در هر 10 هزار کیلومتر پیمایش تعویض می‌شود.

فیلتر بنزین

وظیفه فیلتر بنزین به عنوان یکی از قطعات مصرفی پژو ۲۰۰۸، جلوگیری از ورود آلودگی‌های موجود در بنزین موتور خودرو است. توصیه شده است که فیلتر بنزین هر ده الی بیست هزار کیلومتر کارکرد خودرو، با یک نمونه جدید تعویض گردد.

فیلتر اتاق

یکی از دیگر از قطعات مصرفی ۲۰۰۸ فیلتر اتاق است. وظیفه این فیلتر جلوگیری از ورود گردوغبار و هوای آلوده به داخل کابین خودرو است.

زمان تعویض این فیلتر معمولاً هر ۱۵ الی ۳۰ هزار کیلومتر است. با این حال اگر در شهر تهران ساکن هستید، توصیه می‌شود سریع‌تر از این بازه نسبت به تعویض این فیلتر اقدام نمایید.

تسمه تایم پژو 2008

 

تسمه تایم پژو 2008

تسمه دینام

تسمه دینام یکی از دیگر قطعات پرمصرف پژو ۲۰۰۸ است که البته به اندازه تسمه تایم از اهمیت بالایی برخوردار نیست، خرابی این قطعه در محیط‌های بین‌شهری می‌تواند دردسرساز باشد.

دسته دوم قطعات پرمصرف پژو ۲۰۰۸

این دسته از قطعات پرمصرف پژو ۲۰۰۸ به مانند مدل‌های قبلی زمان‌بندی خاصی برای تعویض ندارند. با این حال این قطعات بیش از سایر اجزای خودرو احتمال خرابی و نیاز به تعویض در بازه زمانی کوتاه‌تری دارند. قطعات مصرفی پژو ۲۰۰۸ می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

لنت‌های ترمز

لنت ترمز یکی از گروه دوم قطعات مصرفی پژو ۲۰۰۸ است که نقش اصلی آن در حوزه ترمزگیری و باز نگه‌داشتن چرخ‌های خودرو از حرکت است. ولی نمی‌توان گفت که دقیقاً چه زمانی باید اقدام به تعویض لنت ترمز نمود.

یک سیستم هشداردهنده خرابی لنت ترمز در پژو ۲۰۰۸ تعبیه گردیده است که صاحب خودرو را از خرابی این قطعه آگاه خواهد کرد. بدین صورت که زمانی که لنت خودرو در حال تخریب است، با روشن‌شدن چراغ هشداری در پشت آمپر خودرو، راننده را متوجه این وضعیت خواهد کرد. بدون این سیستم نیز شما می‌توانید از خرابی لنت ترمز مطلع شوید.

لنت‌های خراب هنگام ترمزگیری صدای سوت مانندی را ایجاد خواهند کرد که نشان دهنده زمان تعویض آن‌ها خواهد بود.

لنت ترمز پژو 2008

 

لنت ترمز پژو 2008

ضد یخ

ضد یخ یکی دیگر از لوازم و قطعات مصرفی پژو ۲۰۰۸ است که باید به‌مرورزمان مجدد مخزن مربوطه را پر کرد. در خودروهای مختلف ممکن است پس از گذشت مدت زمانی حجم مایع رادیاتور خودرو کم شده و نیاز به پرکردن مخزن آن باشد. برای این کار باید از یک ضد یخ مناسب استفاده نمود.

تایرهای پژو ۲۰۰۸

از دیگر قطعات پرمصرف پژو ۲۰۰۸ می‌توان به تایر پژو ۲۰۰۸ اشاره نمود. البته رسیدن به زمان تعویض تایرهای خودرو بستگی به میزان کارکرد خودرو در طول زمان دارد. اگر استفاده شما از خودرو بسیار زیاد است، در بازه‌های زمانی کوتاه‌تری نیاز به تعویض تایرهای خودروتان پیدا خواهید کرد.

لامپ‌های خودرو

انواع مختلف لامپ‌های خودرو دیگر قطعات مصرفی پژو ۲۰۰۸ هستند که ممکن است به‌مرورزمان نیاز به تعویض و جایگزین داشته باشند.

باتری

باتری خودرو یکی دیگر از قطعات مصرفی پژو ۲۰۰۸ است که بر اساس مدل به طور معمول در بازه‌های دو تا سه‌ساله نیاز به تعویض خواهد داشت. البته این مدت زمان با توجه به شیوه استفاده شما از خودرویتان می‌تواند کوتاه‌تر و یا بلندتر باشد.

باتری پژو 2008

 

باتری پژو 2008

سخن پایانی

موارد اشاره شده در بالا جزء قطعات پرمصرف پژو ۲۰۰۸ هستند که بایستی بر طبق زمان‌بندی یا هنگام وجود علائم خرابی، با نمونه جدیدتر تعویض شوند. با توجه به حساسیت بالاتر پژو ۲۰۰۸ نسبت به سایر خودروهای تولیدی از این برند در کشور، توصیه می‌شود تا همواره قطعات مورد نیاز خود را از مراکز معتبر تهیه نموده و برای تعویض آن‌ها نیز از خدمات نمایندگی‌های مجاز ایران‌خودرو بهره ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − دوازده =